Релігія

Наприкінці 19-го століття в містечку діяли вже нові чотири церкви, зведені замість постарілих або згорілих (Успенська). Ось що з ними сталося:

Троїцька церква Кобижча

Троїцька церква

 

Троїцька (1887 р.) була закрита під час колективізації потім згоріла під час бомбардування у 1943 р. Іконостас з неї зберігався в церкві Успіння і повернутий в нову, невелику, яку збудували нещодавно на тому ж місці.

Церква Різдва Христового (1893 р.) знесена під час колективізації десь в 1928-30 р. Вона стояла на місці, де зараз їдальня школи №1. Мабуть вона була обкладена цеглою. Коли будували після війни їдальню, то знайшли підвал з церковним начинням.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці (1899 р.) теж була закрита в цей час, використовувалась як склад зерна. Під час окупації німцями в 1942 р. в ній відновили Божу службу. Десь у 1950 – 51 роках перебудована під клуб. Коли скидали хрести, то із селян ніхто не схотів і для цього привезли людей з Києва.

Храм Успіня на Савинцях, який був розташований по вул. Савинській №56, згорів ще до зведення цих церков. В будинку, який залишився на ділянці, мешкав в 1903 р. паламар нової Успенської церкві. Люди пригадують, що там деякий час на кладовищі була капличка.

Таким чином, з чотирьох церков найдовше збереглася тільки одна – Успіння Пресвятої Богородиці (1875р.-1895 р.), котра хоч і була деякий час закрита, але без хрестів не стояла. Сюди поступово потрапило багато начиння, ікон з порушених храмів.

Свято-Успенський храм УПЦ Московського патріархату Кобижча

Свято-Успенський храм УПЦ Московського патріархату

27 вересня 2012 в селі згоріла дерев’яна церква 1875 року побудови (Свято-Успенський храм Української православної церкви Московського патріархату).

З того часу мешканці села активно брали участь у зборі коштів та відбудові церкви. У 2016 році церква була повністю відновлена.