В Кобижчі знайшли урожай наркотичної рослини

урожай коноплі в КобижчіЗа два тижні від початку комплексу заходів «Мак-2016» поліція на Чернігівщині відкрила 34 кримінальні провадження за фактами незаконного вирощування наркотиковмісних рослин.

У правопорушників вилучено майже 2000 рослин маку та 1160 рослини конопель.

Про це повідомляє сектор комунікації головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Завдання з виявлення підпільних наркоплантаторів головною мірою покладено на дільничних інспекторів поліції.

Найбільш активно «жнивують» правоохоронці Носівського відділення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, де виявлено 10 фактів нелегальних посівів снодійного маку та конопель за якими відкриті кримінальні провадження.

8 проваджень за ст. 310 Кримінального кодексу (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) вже відкрили поліцейські Чернігівського відділу.

Нагадуємо, що за цією статтею передбачено покарання аж до обмеженням волі на строк до трьох років.

Одним з останніх яскравих прикладів нелегального наркобізнесу може слугувати факт виявлення дільничними інспекторами поліції Бобровицького відділення поліції посіву конопель кількістю понад 800 стеблин.

В господарстві двох сестер в смт. Кобижча, на городі та на подвір’ї, дільничні нарахували аж 816 кущів цієї наркотиковмісної рослини.

Призначення такого врожаю зараз з’ясовують слідчі. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу.

* * *

Поліцейська спецоперація «Мак-2016» продовжується і буде тривати до кінця вересня. Поліція звертається до жителів Чернігова і області з попередженням про неприпустимість вирощування на присадибних, дачних ділянках чи інших придатних для цього територіях наркотиковмісних рослин – снодійного маку чи конопель.

Адміністративна відповідальність за це передбачена у вигляді штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

А за ст.310 Кримінального кодексу України передбачено штраф від 1700 до 8500 грн або арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до 3 років. Наркотиковмісні рослини вилучаються та знищуються.

Незнання закону від відповідальності не звільняє. Тому навколо ваших осель і городів бажано б звільнитись навіть від дикоростучих наркотиковмісних рослин аби не наражати себе на ризик бути притягнутим до відповідальності.

Джерело: SVOBODA.FM

Опубліковано в Новини. Теги: , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 5