Не грип страшний, а неувага до захворювання на нього

Грип – гостра вірусна інфекція, що характеризується інтоксикацією та ураженням слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Щороку збільшується число випадків із тяжким і атиповим перебігом хвороби, а також форм виявлення його ускладнень (запалень легень, плевритів тощо).
В типових випадках грип розпочинається гостро. Виникає лихоманка, сильний головний біль. Вже через декілька годин температура тіла досягає максимальних цифр – 38,5 – 400С. Розвиваються слабість, відчуття судомів у суглобах, в усьому тілі як при синдромі загальної інтоксикації. Інфікування відбувається повітряно – крапельним шляхом.
Кожен, хто занедужав, неодмінно має дотримуватися певного режиму, насамперед перебувати у ліжку. Не слід удаватися до самолікування, а негайно треба викликати медичного працівника.
Якщо вчасно викликати лікаря і суворо дотримуватися призначеного ними режиму лікування, то одужання гарантоване в переважній більшості випадків без будь-яких ускладнень. А ще варто пам’ятати: нормальний спосіб життя, харчування, хай недорогою, але вітамінізованою їжею (овочі, фрукти, законсервовані ягоди, компоти, а найбільше – свіжа цибуля, часник і т.п.), перебування хоча б уранці та ввечері на свіжому повітрі, а ще краще легка ранкова гімнастика в провітреній квартирі – різко збільшують шанси кожного з нас не захворіти на грип або звести до мінімуму його шкідливий вплив.
Для зниження захворюваності грипом має значення проведення в період епідемії комплексу протиепідемічних заходів, які передбачають ізоляцію хворих.
В приміщеннях, де знаходяться хворі, необхідно проводити вологе прибирання, використовуючи 0,5 % розчин хлораміну. В медичних закладах, аптеках, магазинах та інших сферах обслуговування персонал повинен працювати в масках з марлі.
Пам’ятайте: не грип страшний, а неувага до захворювання на нього.

Підготував В. Ярош, МВН
обласних та міста Чернігова курсів
удосконалення керівних кадрів

Опубліковано в Статті. Теги: , , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

85 − 83 =