Бобровицький район поділили без дотримання міжнародних стандартів

Бобровицький район поділили без дотримання міжнародних стандартів

Майже неділю тому територіальні виборчі комісії на Чернігівщині поділили округи відповідно до вимог чинного законодавства про місцеві вибори. Зважаючи на те, що чіткі критерії щодо такого розподілу відсутні, спостерігачі мережі ОПОРА вирішили проаналізувати відповідні процеси та кореляцію чисельності виборців у Чернігові, області, а також її найбільших районах.

Стало відомо, що…

Бобровицький район поділили без дотримання міжнародних стандартів


Близько тижня тому територіальні виборчі комісії Чернігівської області розподілили округи відповідно до вимог чинного законодавства про місцеві вибори. Зважаючи на те, що чіткі критерії щодо такого розподілу відсутні, спостерігачі мережі ОПОРА вирішили проаналізувати відповідні процеси та кореляцію чисельності виборців у Чернігові, області, а також її найбільших районах.

Стало відомо, головним та найбільш логічним чинником розподілу виборчих округів будь-якого рівня є середня кількість виборців у кожному окремому з них. Однак діюче законодавство не визначає граничні межі такого показника, зокрема, наголошує на «максимальній наближеності до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі» (ч. 5 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори»). До слова, Громадянська мережа ОПОРА, орієнтуючись у своїй практиці до міжнародних стандартів, звернула увагу на Кодекс належної справи у виборчих справах Венеціанської комісії. Зокрема, у п. 2.2. документу зазначено наступне: «Максимально можливе відхилення від норми не мало б перевищувати 10%, але в жодному разі не може перевищувати 15%, за винятком особливих обставин (захист інтересів компактно розселеної меншини, адміністративна одиниця з низькою щільністю населення)».

Щодо Бобровицького району треба виділити наступне
На даній виборчій території спостерігається як численні перевищення так і «недотягування» кількості виборців до середнього значення (764 осіб). Зокрема, найбільші відхилення маємо в окрузі №22 (1763 виборці, у 2,3 рази), утвореному в межах с. Новий Биків,с. Старий Биків і с-ща Чистопілля, та №16 (1516 виборців, у 2 рази), який включає частину с. Кобижча. Наймешна кількість виборців в окрузі №32 у с. Сухиня – 181 особа, що у 4,2 рази менше за середнє по району.

Опубліковано в Новини. Закладка на посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 1 =