Найпростіші заходи безпеки на воді

Насолода літнього відпочинку біля води всім відома, проте користуватися цим благом потрібно розумно і обережно, адже вода помилок не прощає. Вона безжалісна і при легковажному ставленні до себе може запросто відібрати найдорожче – життя. Досвід і спостереження свідчать, що тонуть переважно ті, хто вміє плавати. Тому, щоб не трапилось найгіршого, потрібно пам’ятати та дотримуватись правил поведінки на воді.
– Купайтеся краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
– Температура води має бути не нижча за +17-19° С, у холоднішій …Насолода літнього відпочинку біля води всім відома, проте користуватися цим благом потрібно розумно і обережно, адже вода помилок не прощає. Вона безжалісна і при легковажному ставленні до себе може запросто відібрати найдорожче – життя. Досвід і спостереження свідчать, що тонуть переважно ті, хто вміє плавати. Тому, щоб не трапилось найгіршого, потрібно пам’ятати та дотримуватись правил поведінки на воді.
– Купайтеся краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
– Температура води має бути не нижча за +17-19° С, у холоднішій купатися небезпечно.
– Плавати у воді можна не більше 20 хвилин.
– При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинитися дихання, людина може знепритомніти.
– Не можна входити і пірнати у воду після тривалого перебування на сонці.
– Небезпечно входити у воду в стані алкогольного сп`яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
– Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
– Не запливайте далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.
– Відчувши втому, не треба панікувати, навпаки, слід прагнути якнайшвидше добратися до берега. Необхідно навчитися \”відпочивати\” на воді. Для цього обов`язково необхідно вміти плавати на спині.
– Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
– Якщо ви потрапили у вир, необхідно набрати побільше повітря у легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливти.
– Якщо ж руки або ноги заплуталися у водоростях, необхідно зупинитися (прийняти положення \”поплавка\”, \”спливання\”) і звільнитися від них.
Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах надувних іграшках. Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності.

В.Л. Ярош, ст. МВН
Ніжинських міських курсів НМЦ ЦЗ та БЖД
Чернігівської області

Опубліковано в Статті. Закладка на посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 88 = 94