Село Кобижча – 4 тисячі мешканців, 6 тисяч гектарів лісів, один стадіон і жодної церкви

Кобижча – Одне з найбільших за площею сіл України – Кобижча – розташоване на Чернігівщині, за 100 кілометрів від Києва. Зведене серед курганів і густих лісів, село займає майже дві тисячі гектарів та межує ще з 6 тисячами гектарів лісів ось вже 800 років. Село пам’ятає і польських каштелянів, і українських козаків, і імператрицю Катерину Другу. Проте ані природне, ані історичне багатство не вберегло Кобижчу від занепаду, і сьогодні село зі славним минулим бореться за право існувати.

Село Кобижча виникло ще за часів Київської Русі. За легендою, свою …Кобижча – Одне з найбільших за площею сіл України – Кобижча – розташоване на Чернігівщині, за 100 кілометрів від Києва. Зведене серед курганів і густих лісів, село займає майже дві тисячі гектарів та межує ще з 6 тисячами гектарів лісів ось вже 800 років. Село пам’ятає і польських каштелянів, і українських козаків, і імператрицю Катерину Другу. Проте ані природне, ані історичне багатство не вберегло Кобижчу від занепаду, і сьогодні село зі славним минулим бореться за право існувати.

Село Кобижча виникло ще за часів Київської Русі. За легендою, свою химерну назву воно отримало завдяки чаклунам – кобникам, які творили тут свої кобища – житла і сильні закляття. З огляду на те, скільки разів село поставало з попелу, можна й справді повірити, що без чудодійних сил тут не обійшлося. Спалене Батиєвою ордою, пізніше зруйноване польськими військами і, наостанок, понівечене німцями, воно продовжувало жити і розвиватися.

«Кобижча оточена великими і густими лісами. В них було 9 тисяч партизанів. Можу назвати головного – Кихта. Село тричі згонили, щоб його спалити. А партизани як з’являлися, то тричі його рятували», – згадує 85-річна кобижчанка Катерина Товстенко.

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО НА ФОРУМІ (ТИСНИ)

Опубліковано в Новини. Закладка на посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

54 − = 47