Якщо отруїлися медикаментами

У кожній сім’ї, як правило, зберігається та чи інша кількість ліків. На всіх упаковках вказана їх назва та термін придатності. Якщо етикетка відсутня або термін придатності вичерпався, то ліки обов’язково викиньте. Такі ліки, у кращому разі, не допоможуть, у гіршому – викличуть отруєння. Медикаментозні отруєння у великих містах України становлять близько 64% всіх токсикологічних отруєнь.
До групи «медикаментозного ризику» переважно входять люди від 31 до 50 років. У структурі отруєнь …У кожній сім’ї, як правило, зберігається та чи інша кількість ліків. На всіх упаковках вказана їх назва та термін придатності. Якщо етикетка відсутня або термін придатності вичерпався, то ліки обов’язково викиньте. Такі ліки, у кращому разі, не допоможуть, у гіршому – викличуть отруєння. Медикаментозні отруєння у великих містах України становлять близько 64% всіх токсикологічних отруєнь.
До групи «медикаментозного ризику» переважно входять люди від 31 до 50 років. У структурі отруєнь переважають суїцидальні – приблизно 65%, причому третина тих, хто труїться, — люди старше 51 року. Майже вдвічі за останні п’ять років зросла кількість кримінальних отруєнь – минулого року в столиці зафіксовано понад 100 випадків. Особливу загрозу становлять лікарські засоби для людей старше за 65 років. Для них поріг між лікувальним і токсичним ефектом дуже маленький – навіть незначне передозування, наприклад, дві таблетки замість однієї, перетворює ліки на отруту.
Хоча перепадає й молодшим людям. Алергічні реакції провокують головним чином антибіотики, жарознижуючі, протизапальні препарати та місцеві анестетики, хоча частка таких хворих невелика. Летальність внаслідок медикаментозних отруєнь – у межах 2%.
У будь-якому випадку отруєння ліками негайно викликайте швидку медичну допомогу (тел. 103)! До її приїзду постарайтеся дати потерпілому випити 4-5 склянок теплої води (дітям – по 100 г на рік життя) та викликати блювоту, натиснувши на корінь язика або полоскотавши зів. При блювоті в несвідомому стані повернути голову потерпілого набік. Промити шлунок повторно до повного очищення. Дати потерпілому 5 таблеток потовченого активованого вугілля (запивається водою). Дати пиття у великій кількості: лужні мінеральні води, 2% розчин харчової соди. Це необхідно зробити навіть у тих випадках, коли на перший погляд отруєння протікає легко, але через деякий час може наступити різке погіршення стану потерпілого.
Пам’ятайте, щоб попередити отруєння медикаментами, треба обережно користуватись ними, приймати їх тільки за призначенням лікаря і в рекомендованій дозі, зберігати у місцях недоступних для дітей і для тих хто страждає різними психічними захворюваннями.

В.Ярош, ст. МВН курсів ЦО м. Ніжин

Опубліковано в Статті. Закладка на посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 64 = 69