Україна переходить на \”зимовий\” час

Україна переходить на "зимовий" час

У ніч на 25 жовтня Україна переходить на \”зимовий\” час. У чотири години ранку скасовується дія \”літнього\” часу, і стрілки годинника переводяться на одну годину назад.
Перехід на \”зимовий\” час, відповідно до рекомендацій Європейської Економічної Комісії ООН, потрібний, перш за все, для синхронізації числення часу в …

Україна переходить на "зимовий" час

У ніч на 25 жовтня Україна переходить на \”зимовий\” час. У чотири години ранку скасовується дія \”літнього\” часу, і стрілки годинника переводяться на одну годину назад.
Перехід на \”зимовий\” час, відповідно до рекомендацій Європейської Економічної Комісії ООН, потрібний, перш за все, для синхронізації числення часу в транспортних, енергетичних, банківських системах, а також на лініях міжміського зв`язку в рамках інтеграції України з європейськими країнами.
До 1996 р. \”зимовий\” час вводився в останню неділю вересня, але з 1996 р., період дії \”літнього\” часу був продовжений до останньої неділі жовтня.
Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. Уперше годинну стрілку перевели в 1908 р. у Великобританії. У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан та Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.
Слід зазначити, що у фахівців суперечливі думки з приводу сезонного переводу стрілок годинника. Деякі дослідники вважають, що це негативно відбивається на здоров`ї людей. Проте, вчені ще остаточно не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються.
Застосування \”літнього\” та \”зимового\” часу фахівці вважають економічно виправданим, а з медичної точки зору – нешкідливим. У той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров`ям, але і серйозні психічні розлади.

Опубліковано в Новини. Закладка на посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 1