Партизанське село Жукля вигнало наволок Московського патріархату.

Марії Архипенко не спалося — до трьох годин ночі боліли зуби. Але о четвертій розбудила перелякана внучка:\” Бабусю, хтось нашу церкву ламає!\”. І дійсно — серед ночі, як злодії, приїхали священики УПЦ Московського патріархату і стали виламувати двері Покровської церкви, яка рішенням громади перейшла до Київського патріархату.

Люди збіглися швидко і не дали злодійству розперезатися. Тоді один з них прив\”язав себе до дверей, решта стали стіною біля входу в храм. Серед окупантів помічені прес-секретар Чернігівського єпархіального управління о.Захарій, благочинний Корюківського району, якісь люди з Прилук, що їх прислав єпископ Ніжинський та Прилуцький УПЦ МП Іриней. До речі, в чужу єпархію. Найбільш красномовними …Марії Архипенко не спалося — до трьох годин ночі боліли зуби. Але о четвертій розбудила перелякана внучка:\” Бабусю, хтось нашу церкву ламає!\”. І дійсно — серед ночі, як злодії, приїхали священики УПЦ Московського патріархату і стали виламувати двері Покровської церкви, яка рішенням громади перейшла до Київського патріархату.

Люди збіглися швидко і не дали злодійству розперезатися. Тоді один з них прив\”язав себе до дверей, решта стали стіною біля входу в храм. Серед окупантів помічені прес-секретар Чернігівського єпархіального управління о.Захарій, благочинний Корюківського району, якісь люди з Прилук, що їх прислав єпископ Ніжинський та Прилуцький УПЦ МП Іриней. До речі, в чужу єпархію. Найбільш красномовними були буйні \”казачкі\”, на одному з яких футболка:\” Слава России\” За веру, царя и Отечество!\”. Він розпізнаний як керівник харківського відділення Євразійського Союза молодьожі. Тому й правильно селяни розказували:\” Понаїжджали тут кацапи!\” Нетолерантно, звичайно, але правдиво. Коли я підійшов до \”канонічєскіх\”, пахнуло перегаром, подумав, що здалося. Аж ні: дядьки стали кричати:\” Ви думаєте — ми за спирт церкву продамо?!\”. Виявилося, що в прибулому автобусі дійсно наливали. Я став соромити приїжджих жінок, а ті:\”А ми пазамєрзалі!\”.

Настоятель храму о.Ілля Бідняк до церкви потрапити не міг. Все село стояло на дорозі біля свого храму, а приїжджі — блокували вхід та виставили біля лавочок плакати, серед яких найбільш колоритним був такий:\” Украинский патриархат — выдумка фашистов националистов!\”. Для партизанського села, яке било фашистських окупантів, це було досить образливо.

Першими не витримали баби — вони пішли сідати на лавочки і попутно повалили плакати. Та викинули їх на дорогу. Чоловіки вже відсидітися не могли і попри кордон міліції по одному повитягували блокувальників і повикидали на траву. Один із священиків Московського патріархату знайшов оригінальний спосіб захисту церкви — застосував газовий балончик! Московська \”благодать\” і \”канонічність\” так і поперла…

Я бачив немало релігійного протистояння, але щоб священика викидали як шкодливого кота за руки й ноги, а все село аплодувало — таке я бачив вперше. Мова йде про козилівського священика, який \”окормляв\” і Жуклю — за один тільки приїзд та похорон вимагав 150 гривень на бензин! Жадность фраєра погубила…

Таким чином селяни очистили вхід до своєї церкви. Божественну Літругію відслужив єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, який у проповіді привітав село зі звільненням від московської облуди і закликав не проклинати окупантів, а молитися за просвітлення їх сердець. До причастя приступили 15 селян, серед яких було семеро дітей. Церква зітхнула і зажила нормальним життям.

Опубліковано в Новини. Закладка на посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 1 =