Плату за самовільне водокористування збільшено у 100 разів…

Чернігівщина багата на підземні води, за рахунок яких здійснюється питне забезпечення населення області.
За наявними даними в області налічується більше 4 тис. артезіанських свердловин, які експлуатують 1046 водокористувачів, з них лише 603 мають дозволи на спеціальне водокористування. Державна екологічна інспекція в Чернігівській області нагадує, що забір підземних вод без дозволу на спеціальне водокористування є порушенням ст. 44, 49 Водного кодексу …Чернігівщина багата на підземні води, за рахунок яких здійснюється питне забезпечення населення області.
За наявними даними в області налічується більше 4 тис. артезіанських свердловин, які експлуатують 1046 водокористувачів, з них лише 603 мають дозволи на спеціальне водокористування. Державна екологічна інспекція в Чернігівській області нагадує, що забір підземних вод без дозволу на спеціальне водокористування є порушенням ст. 44, 49 Водного кодексу України.
Наказом Мінприроди України № 389 від 20.07.2009 року, зареєстрованим у Мін’юсті України від 14.08.2009 року за № 767/16783, затверджена “Методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів” (далі “Методика”), яка вступила в дію з 24.08.2009 року. Зокрема, на підставі “Методики” проводяться розрахунки збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів без дозволу на спеціальне водокористування та порушенням умов водокористування, встановлених у дозволу на спеціальне водокористування. У порівнянні із раніше діючою “Методикою” введений коефіцієнт кратності 100.

Джерело: Держінспектор з охорони навколишнього природного середовища А.Я.Верьовка

Опубліковано в Статті. Закладка на посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

78 + = 84